O Stowarzyszeniu Czytam i Słucham Legalnie

Stowarzyszenie Czytam i Słucham Legalnie powstało, by chronić najbardziej bezbronne dobra kultury: książki i audiobooki.

Jesteśmy grupą ludzi zdeterminowanych, by szerzyć świadomość, że nielegalne pobieranie i udostępnianie plików to poważna sprawa. Wiemy, że często bierze się to z niewiedzy, więc organizujemy kampanie informacyjne i edukacyjne. Chcemy walczyć z piractwem również metodami marketingowymi: zamierzamy określić profil i zrozumieć potrzeby osób, które uciekają się do nielegalnych źródeł, a następnie zająć trwałe miejsce w ich świadomości. Mamy po swojej stronie paragrafy i nie zawahamy się ich użyć.

Pracujemy nad akcjami społecznymi i kampaniami medialnymi, które pokażą wartość książki elektronicznej i jej rolę w społeczeństwie i kulturze. Przy okazji rozprawimy się z często powtarzanym mitem, że piractwo to promocja autora, a nielegalne czytanie to promocja czytelnictwa.

Dołącz do nas. Nazywaj rzeczy po imieniu i spraw, że inni też zaczną to robić. Słowo po słowie, naprawimy troszkę ten świat.