Czym się zajmujemy

Działamy nieco inaczej niż w czasach Hammurabiego, choć efekt chcemy wywrzeć podobny. Uzbrojeni w kodeks zamierzamy ścigać, lobbować i edukować. Z pomocą prawników, marketingowców, edukatorów i czytelników krok po kroku zmienimy klimat na niesprzyjający piractwu.

Działania prawne

Regularnie zgłaszamy naruszenia do prokuratury. Wśród naszych członków są wydawcy wyposażeni w wiedzę, orientację i niezbędne prawa autorskie. Wszczynamy także sprawy cywilne przeciwko najbardziej radykalnym naruszycielom. Będziemy je nagłaśniać w mediach.

Podejmujemy działania na szczeblu centralnym, by wspierać funkcjonariuszy Policji i Prokuratury wiedzą z dziedziny prawa autorskiego.

Działania edukacyjne i lobbying

Szerzymy wiedzę i świadomość na wielu poziomach. Zapraszamy do współpracy stowarzyszenia sędziów, prokuratorów, samorządy zawodowe adwokatów i radców prawnych i z ich pomocą realizujemy nasze cele statutowe.

Naszym dalekosiężnym celem są zmiany prawne umożliwiające łatwiejszą egzekucję prawa autorskiego. W tym kierunku prowadzimy lobbing.

Służymy informacją. Publikujemy i dystrybuujemy broszury informacyjne na temat prawa własności intelektualnej. Prowadzimy edukację w szkołach i na uczelniach. Jeśli wyrazisz zainteresowanie, możemy przyjechać z lekcją do Twojej szkoły.

Działania marketingowe

Organizujemy kampanie i akcje społeczne, by zmienić postrzeganie książek elektronicznych i praw autorskich w społeczeństwie, a także wywołać efekt napiętnowania piractwa i cwaniactwa internetowego.

Zatrudniamy ambasadorów, znanych i lubianych ludzi kultury, którzy mądrze i skutecznie tłumaczą, w jaki sposób piractwo dotyka każdego z nas.

Jesteśmy i na citylightach i w mediach społecznościowych. Chcemy realizować naszą misję, a jednocześnie być blisko ludzi.