Doprowadziliśmy do zawieszenia działania serwisu Mind Shower

08.05.2023

Dzięki działaniom naszego stowarzyszenia 22 marca br. doszło do zawieszenia działalności serwisu Mind Shower, który w ramach subskrypcji oferował opracowania poradników w formie ebooków i audiobooków, tzw. SmartBooków.


Jak w działaniach przedprocesowych wskazywał reprezentujący Stowarzyszenie Czytam i Słucham Legalnie radca prawny Michał Kubanek, jednocześnie członek Zarządu organizacji, spółka Mind Shower nie posiada zezwolenia podmiotów uprawnionych z tytułu praw autorskich do dokonywanego na potrzeby komercyjne opracowywania książek.


W wypowiedzi udzielonej dwutygodnikowi „Biblioteka Analiz” wskazywał: Jako Stowarzyszenie powstałe z inicjatywy największych uczestników rynku książki, rozumianej jako wydania w formie tradycyjnej, elektronicznej, jak i dźwiękowej, stoimy na straży przestrzegania prawa. Przepisy dotyczą zarówno użytkowników, dystrybutorów, wydawców, jak i inne firmy działające na rynku książki, w tym w Internecie. Realizujemy nasze cele m.in. przez prowadzenie akcji szkoleniowych, edukacyjnych i promocyjnych oraz kampanii informacyjnych i społecznych. Inicjujemy oraz przystępujemy do toczących się postępowań, w tym karnych, administracyjnych i cywilnych. Jednocześnie monitorujmy działania innych podmiotów, w tym w szczególności osób i firm naruszających prawa autorskie.

UDOSTĘPNIJ

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami, zapisz się do newsletter, będziemy Cię informować o nowych wpisach w naszych aktualnościach.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z

polityką prywatności

Zapisuję się do bezpłatnego newslettera zgodnie z

regulaminem

(w każdej chwili możesz przerwać subskrypcję newslettera za darmo)